23 žáků

Třídní učitel:

Mgr. Zbyněk Diviš

1. hod. 2. hod. 3. hod. 4. hod. 5. hod. 6. hod. 7. hod.
 pondělí D M/MF Čj Nj/Aj Tv
 úterý Z Nj/Aj M/M Čj ČaSP/Vv ČaSP/Vv Hv
 středa M/Čj Čj/M Nj/Aj Ch DTv
 čtvrtek M/M Aj/Aj Čj Z F Vo
 pátek Čj Ch M/M Aj/Nj  Sh

Třídní samospráva:

Předseda: Jakub Koláčný

Místopředsedkyně: Marie Zedníčková

Pokladník: Matěj Cejpek

Nástěnkářky: dle potřeby

Péče o květiny:  dle potřeby

Celoškolský žákovský parlament: Jakub Koláčný, Tereza Zezulová, Petra Budínová

Zprávy z 9. třídy 2021/2022

Učivo do přírodopisu:

Projektový den s rodilou mluvčí

Žáci 9. třídy v rámci Projektového dne ve škole absolvovali dne 27. 9. 2021 konverzační dopoledne s rodilou mluvčí paní Gail Collins.

V průběhu dopoledne diskutovali o různých tématech, která si připravila paní učitelka Jana Piálková společně s Gail Collinsovou. Témata byla vybrána tak, aby žáci již měli dostatečnou slovní zásobu a mohli dobře komunikovat.

V úvodní části se žáci seznámili s Gail, která se představila a sdělila osobní informace. Poté každý žák řekl také několik vět o sobě, svých zálibách. Gail kladla doplňující otázky. Všichni tak měli možnost zapojit se do úvodní konverzace.

V další části se děti rozdělily na 2 skupiny. Jedna hovořila s rodilou mluvčí, druhá pracovala s paní učitelkou Janou Piálkovou s připravenými pracovními listy. V průběhu dopoledne se skupiny několikrát vyměnily, aby měli žáci v menším počtu příležitost se do konverzace neustále zapojovat.

Žáci se neostýchali, zapojovali se do rozhovoru, kladli otázky, pozorně poslouchali a reagovali, dle svých možností. Děti zjistily, že jsou schopny v rámci svých možností komunikovat s rodilým mluvčím na dostačující úrovni.

Pro žáky bylo dopoledne strávené s rodilou mluvčí opravdu přínosem a hodnotili jej kladně!

Diskutovaná témata:

Moje rodina – My family

Volný čas a koníčky – Free time and hobbies

Cestování – Travelling

Moje město – My town

Plány do budoucna – My future plans

Mgr. Jana Piálková

První pomoc do škol

Dne 15. 9. žáci 9. ročníku absolvovali odloženou přednášku z cyklu 1. pomoc do škol.
Do školy zavítala posádka RZP, její členové dětem vysvětlili zásady první pomoci, poté jim ukázali vybavení sanitky a vysvětlili funkce jednotlivých přístrojů.

Přednáška byla velmi zajímavá, poučná a členům posádky RZP moc děkujeme!

Naše třída

Ve středu 1. 9. jsme společně zahájili nový školní rok 2021/22 jako nejstarší na naší škole. Čekají nás přijímací zkoušky na střední školy a poslední rok na základní škole! Věříme, že vše zdárně zvládneme a že si letošní školní rok spolu užijeme!