EduPage

26. 9. 2021

Základní informace

Naše škola využívá školní informační systém EduPage, ve kterém si žáci a jejich rodiče mohou prohlédnout veškeré informace o průběhu vzdělávání žáka a také informace o dění ve škole. Do školního informačního systému je možné se přihlásit prostřednictvím internetu pomocí počítače, tabletu nebo mobilního telefonu.

Každý rodič, který udal svou e-mailovou adresu, obdrží přístupové údaje k rodičovskému účtu.

Možnost přihlášení je na webových stránkách školy www.zsmohelno.cz – hned pod úvodní fotkou – tlačítko EduPage.

Oba rodiče (zákonní zástupci) mají své účty se stejnými právy, pokud škole poskytli údaje o své e-mailové adrese. K naplnění funkce elektronické žákovské knížky samozřejmě stačí, když rodiče používají jen jeden účet.

Rodiče prostřednictvím aplikace potvrzují známky i poznámky a informují o nepřítomnosti pomocí tzv. elektronické omluvenky. Je nutné, aby žáci neznali přihlašovací údaje rodičů.
Z téhož důvodu není vhodné, aby rodiče do aplikace vstupovali přihlašovacími údaji žáka (žák vidí téměř všechny informace jako rodiče, ale nemůže podepisovat známky a zadávat omluvenky).

Po přihlášení do EduPage se dostanete do všech sekcí přes tlačítko Úvod nebo jednotlivě tlačítky vlevo – notifikace, třídní kniha, ….

Podrobné návody na používání lze najít na stránce “help.edupage.org” v sekci “Rodiče”. Některé odkazy najdete i v aktualitách na webových stránkách školy.

Aplikace pro mobilní telefony

Přes Google Play nebo App Store lze do mobilního telefonu bezplatně nainstalovat mobilní verzi aplikace. Obsahuje všechny potřebné funkce, navíc o některých nových záznamech uživateli posílá zprávy. Některé z těchto zpráv jsou tak časté, že uživatel jistě přivítá možnost v nastavení aplikace určité druhy oznámení vypnout.

Školní informační systém nabízí například tyto funkce:

Notifikace – zprávy

• přehled všech nových zpráv z dění v EduPage, jako jsou například nové známky, domácí úkoly, písemné práce, školní události, absence, suplování, zprávy rodičům a další
  • možnost přímo komunikovat s učiteli

Třídní kniha

• možnost nahlédnout do třídní knihy dané třídy, zjistit probírané učivo

Známky

• celkový přehled všech známek, pochval, upozornění rodičům a výchovných opatření
  • funkce elektronické žákovské knížky je spuštěna pro žáky 3. – 9. ročníku
  • u všech známek je po najetí myší vždy vidět i datum jejího zadání, po kliknutí na známku uvidíte, z čeho Vaše dítě známku dostalo a váhu známky
  • známky, prosím, alespoň jednou za týden, pomocí tlačítka Podepsat známky, podepište
  • jistě nemusíme připomínat, že výsledná známka za pololetí nemusí být aritmetickým průměrem všech dosažených známek