21 žáků

Třídní učitel:

Mgr. Dagmar Frolcová

1. hod. 2. hod. 3. hod. 4. hod. 5. hod. 6. hod.
 pondělí Čj Čj M ČaJS Aj
 úterý M ČaJS ČaSP Čj Tv Inf
 středa M Aj Čj Čj Hv
 čtvrtek M ČaJS Čj Vv Vv
 pátek ČaJS Aj M Tv Čj

Čj – Český jazyk a literatura

Aj – Anglický jazyk

M – Matematika

ČaJS – Člověk a jeho svět

ČaSP – Člověk a svět práce

Inf – Informační a komunikační technologie

Tv – Tělesná výchova

Vv – Výtvarná výchova

Hv – Hudební výchova

Kdo nás bude učit:

Český jazyk: Mgr. Dagmar Frolcová

Anglický jazyk: Mgr. Zbyněk Diviš

Matematika: PaedDr. Růžena Fraňková

Člověk a jeho svět: Mgr. Lubomír Ostrý

Informační a komunikační technologie:
Mgr. Hana Mášová

Tělesná výchova: Mgr. Lubomír Ostrý

Výtvarná výchova: Mgr. Dagmar Frolcová

Hudební výchova: Mgr. Dagmar Frolcová

Člověk a svět práce: Mgr. Dagmar Frolcová

Zprávy z 5. třídy

Česko křížem krážem – květen

Lichožrouti

Česko křížem krážem – duben

I my jsme se zapojili do akce “Čistá Vysočina”

Aprílový den

Den naruby aneb starší žáci učí mladší žáky – do naší třídy zavítala Aneta Kožnarová a Sabina Kelčová ze 7. třídy, které nás učily český jazyk a Vojta Frolec, který si pro nás připravil hodinu anglického jazyka.

Jan Amos Komenský by z nás měl určitě velkou radost!

Česko křížem krážem – březen

Ponožkový den

Ve čtvrtek 21. března jsme do školy vyrazili s heslem ” Na každou nožku jinou ponožku” a podpořili jsme tak děti s Downovým syndromem.

Barevný týden

Česko křížem krážem – únor

Jak jsme hráli divadlo

Celý měsíc únor jsme studovali divadelní role, abychom svým spolužákům mohli zahrát několik českých pověstí… Nakonec se vše podařilo a ještě jsme si u toho užili spoustu legrace.

Výstava Titanic

Ve středu 27. února jsme vyrazili na výstaviště do Brna a vstoupili na palubu legendárního Titaniku. Zhlédli jsme expozici, kterou po světě navštívily miliony návštěvníků.
Na výstavě jsme si prohlédli několik stovek originálních exponátů, které byly vytaženy ze dna oceánu. Dále jsme si mohli projít skutečnými kajutami, salonky i částí strojovny lodi Titanic.

Česko křížem krážem – leden

Náš celoroční projekt pokračuje. A máme další vítěze:

Sněhové radovánky

Zimní tvoření

Vážení rodiče,

děkuji za všechny dárečky, které mi udělaly velkou radost a přeji Vám krásně prožité vánoční svátky a v novém roce hlavně hodně zdraví!

Mgr. Dagmar Frolcová

Naše vánoční veselí

Česko křížem krážem – prosinec

A kdo vyhrál v měsíci prosinci?

Jak jsme četli prvňáčkům pohádky

Mikuláš

Česko křížem krážem – listopad

Naši vítězové v měsíci listopadu:

Česko křížem krážem – říjen

Jak jsme dopadli v říjnu v naší oblíbené soutěži – “Česko křížem krážem”? Zde jsou naši vítězové:

Putování minulostí

Při našem putování po České republice jsme se dostali do minulosti – pravěku, středověku a nakonec i v celodenním projektu “100 let republiky”, který probíhal na celé škole, i do novověku.

Podzimní tvoření

Česko křížem krážem – září

Soutěž “Česko křížem krážem” pokračuje – za některé aktivity v hodinách sbíráme vlaječky. A jak naše soupeření dopadlo v měsíci září? Zde jsou naši vítězové:

Jízda

1. Jedou, jedou páťáci, užijí si legraci, /:od září až do června, bude jízda náramná.:/

2. Matika a čeština, už ta jízda začíná, /:projedeme celý rok, zvládnem všechno, hola, hop.:/

3. Jedem, jedem z Mohelna, míhá se nám krajina, /:projedem se po krajích, východ, západ, sever, jih.:/

Naše jízda pátou třídou právě začala. Jako novináři procestujeme celé Česko křížem krážem a přineseme Vám zajímavé reportáže z různých koutů České republiky.