Informace

Je tu jaro!

Je tu jaro a s jarem přišlo i hezké počasí, na které jsme se všichni už moc těšili. Pro naši družinu to znamená, že v případě příznivého počasí chodíme s dětmi na místní Oranžové hřiště.

Na jaře, stejně tak jako na podzim, nastane problém s oblékáním… Ráno je chladno na bundu a v poledne teplo na tričko či mikinu. 

Samozřejmostí však je, že dbáme na to, aby děti byly vhodně oblečené dle aktuálního počasí. Avšak vždy se najdou tací, kteří naše neustálé prosby neuposlechnou. Jakmile vykoukne sluníčko, děti okamžitě odhazují bundy…

Dle uvážení mohou mít děti u sebe vhodné oblečení na pohybové aktivity. Oblečení mohou mít děti uloženo v šatně.

A nastal podzim… 

Podzimní počasí je rok co rok stejné a nevyzpytatelné ohledně oblékání dětí. Ráno je chladno na bundu a v poledne teplo na tričko. A co teď? 

Když je odpoledne krásné babí léto, tak děti nenutíme mít bundu a čepici, jak měly ráno, když šly do školy. Když je ale chladno, a dokonce poprchává, tak je samozřejmostí, že dětem říkáme, aby si oblékly to, v čem přišly do školy. A v tomto okamžiku máme „otužilé děti“, které jsou stále myšlenkami v letních měsících a odmítají se obléknout. 

Ani nevíte, co nám to dá práce je prosit a přemlouvat, aby se řádně oblékly. Někdy se stane, že i přes naše prosby si tento „otužilec“ bundu neobleče.

Co myslíte, vážení rodiče? Máme takové dítko v zájmu jeho zdraví i násilím oblékat?