Celoškolský žákovský parlament (CŽP)

Schází se pravidelně 1x za měsíc, případně podle potřeby i častěji. Z každé třídy ho zastupují 2 – 3 členové. Zasedání řídí předseda, kterému pomáhá jeho místopředseda.

V letošním školním roce zastupují CŽP (viz CŽP pro rok 2017/2018 zastupují tito členové). Členové jednotlivých tříd mají za úkol po zasedání parlamentu informovat své spolužáky ve třídě o průběhu a výsledcích schůzky a zároveň předávat informace a reprodukovat názory svých spolužáků na dalších zasedáních CŽP (viz Stanovy CŽP).

Parlament koordinují dva pedagogičtí pracovníci: na 1. stupni – Mgr. Romana Dvořáková a na 2. stupni – Mgr. Ludmila Boudná.

Členové CŽP jsou zároveň Ekotýmem a velkou měrou se podílí na plnění základních úkolů pro obhájení titulu Ekoškola (obhajoba nás čeká v roce 2019).

Školní parlament vede dokumentaci o své činnosti, zveřejňuje ji na školních nástěnkách a na venkovní informační tabuli, která se nachází v blízkosti zadního vchodu školy.

O úspěšně proběhlých akcích veřejnost informujeme na již zmíněné venkovní informační tabuli, prostřednictvím www stránek naší školy, příspěvky do Zpravodaje Mohelno, ale i do Třebíčského deníku Kraje Vysočina.

Zprávy o činnosti zasíláme rovněž Ekologickému sdružení TEREZA v Praze.

Děti se učí za spolupráce koordinátorek práci plánovat, realizovat, zhodnotit, dokumentovat a výsledky své činnosti zveřejňovat. Je to úkol nelehký a dlouhodobý.

CŽP má podporu vedení školy, obecních úřadů a pro ekologické aktivity i finanční podporu několika sponzorů.

Zprávy z činnosti CŽP

Celoškolský žákovský parlament pro rok 2018/2019

Do celoškolského žákovského parlamentu pro letošní školní rok byli demokratickou cestou zvoleni tito členové, kteří budou zastupovat své třídy na I. i II. stupni naší školy.

I. stupeň zastupují:

1. třída:     Cahová Petra, Kosour Ondřej