Mgr. Ludmila Boudná

1 hod. 2 hod. 3 hod. 4 hod. 5 hod. 6 hod.
 pondělí Čj Z Aj Tv Vv Vv
 úterý F Aj Čj M D Př
 středa Aj Z M Čj Tv Vo
 čtvrtek Aj F M Hv Vz ČaSP
 pátek Sz Čj M Př Inf D

Třídní samospráva:

Předseda:  Matyáš Frolec

Místopředseda:  Ondřej Ruta

Pokladník:  Štěpán Kudláč

Sběroví referenti: Simona Oravíková, Iva Staňková, Ludvík Mikoláš

Nástěnkářky: Nikola Jurková, Barbora Mužíková, Emma Malyjurková, Tereza Badinová

Péče o květiny:  Jan Suchánek, Nikola Jurková

Celoškolský žákovský parlament: Jan Suchánek, Nikola Jurková

Zprávy ze 6. třídy

Vánoční skřítci

V hodinách ČaSP jsme si vyrobili tyto nádherné vánoční skřítky.

Práce na jejich výrobě nás všechny velice bavila.

Takhle to našim “vousáčům” slušelo.

…….a takhle to slušelo nám.

100. výročí naší školy

Ke 100. výročí měšťanské školy jsme si společně s naší třídní učitelkou Ludmilou Boudnou připravili vystoupení –

recitovaly jsme báseň Vzpomínky stařičké školy,

sehráli jsme “crazy” pohádku Popelka.

Náš třídní obrázek

Tento obrázek, který jsme si společně namalovali, nás pěkně vystihuje.

Naše hodiny ČaSP

Ke 100. výročí naší školy vyrábíme v hodinách ČaSP maketu naší školy, která bude celá z odpadového papíru.

…… a takhle vypadá náš finální výrobek, který jsme si vystavili ve vestibulu školy. Zkusíme ho také zaslat do soutěže Sedmikvítek v Okříškách.

Ekoprogram dravci a sovy

V pátek 13. 9. 2019 jsme se zúčastnili výukového Ekoprogramu o dravcích a sovách na místním hřišti. Dozvěděli jsme se mnoho nového. Ukázky byly velice zajímavé, moc se nám to líbilo. Děkujeme!

Slavnostní zahájení školního roku 2019/2020

V pondělí 2. září 2019 jsme v naší tělocvičně slavnostně zahájili nový školní rok v počtu 21 žáků. Těšíme se na společné zážitky s naší třídou!

Školní výlet

Ve dnech 12. 6. – 14. 6. 2019 proběhl školní výlet 6., 7., 8. a 9. ročníku. Cílem byl Autocamp Koněšín – Borovinka.

Okresní kolo matematické olympiády

V úterý 9. 4. 2019 reprezentoval naši školu v okresním kole matematické olympiády v Třebíči žák naší třídy Jakub Koláčný! Děkujeme!

Pythagoriáda

Ve dnech 3. a 4. 4. 2019 se žáci 6. třídy zúčastnili školního kola “Pythagoriády” a nejlepšími řešiteli byli – Jakub Koláčný – 11b a Jiří Jakub – 9b. Gratulujeme!

Matematický klokan 2019

Dne 22. 3. proběhla matematická soutěž, ve které byl nejlepším řešitelem mezi žáky 6. a 7. třídy Jiří Jakub s 91 body, získal krásné 1. místo a 3. místo patřilo Jakubovi Koláčnému se 78 body. Gratulujeme!

Čistá Vysočina

Ve čtvrtek 11. 4. 2019 jsme se jako každoročně zapojili do jarních úklidových prací v rámci projektu “Čistá Vysočina”. Poklidili jsme a posbírali odpad kolem komunikace směrem na Dukovany a Hadcovu step.

Vzdělávací program ” VODA “

V pátek 5. dubna 2019 se na naší škole uskutečnila přednáška o “Vodě”, která byla velmi zajímavá a poučná.

Duhový týden

V týdnu od 18. do 22. března se na naší škole uskutečnil projekt “Duhový týden”.

Bruslení

V pondělí 11. 2. 2019 a v pátek 1. 3. 2019  jsme se zúčastnili bruslení v Náměšti nad Oslavou a moc se nám to líbilo!

Lyžařský výcvikový kurz

Dne 14. 1. – 18. 1. 2019 proběhl lyžařský výcvikový kurz v Malé Morávce – Jeseníky. Zúčastnilo se ho 11 žáků ze 6. ročníku. Fotogalerie

Vánoční besídka

V pátek 21. 12. 2018 jsme měli naši třídní besídku, předali jsme si dárky a popřáli si krásné vánoční  svátky.

Adventní věnce

V hodinách výtvarné výchovy jsme společně tvořili adventní věnečky do svých domovů rodičům pro radost a moc se nám to povedlo!

Sběr papíru

Ve dnech 9. a 10. 10. 2018 proběhl na naší škole sběr starého papíru a 6. třída odevzdala celkem 898 kg – průměr na žáka 37,41 kg.

Nejlepší sběrači ve třídě byli: Martin Všetečka – 132 kg a Ivana Šandová – 113 kg.

Děkujeme žákům za zapojení se do obou sběrových akcí!

Sběr šípků

Dne 9. 10. 2018 byl ukončen sběr šípků a 6. třída nasbírala celkem 62,676 kg – průměr na žáka 2,61 kg. Nejvíce šípků odevzdala Monika Nevoralová – 17,15 kg.

Podzimní výstava

V pondělí 8. 10. jsme zhlédli podzimní výstavu prací žáků I. a II. stupně naší školy ve vestibulu místní radnice. Výstava se nám moc líbila!

Návštěva Památníku Bible kralické

Ve středu 26. 9. 2018 navštívili žáci 6. třídy Památník Bible kralické v Kralicích nad Oslavou. Prohlédli jsme si Památník Bible, výstavu Labyrint života J. A. Komenského, tvrz a kostel sv. Martina.

Kreslení v učebně v přírodě

V hodinách Vv jsme využili učebnu v přírodě ke kreslení podzimních motivů.

Slavnostní zahájení školního roku 2018/2019

V pondělí 3. 9. 2018 jsme slavnostně zahájili nový školní rok v počtu 24 žáků. Těšíme se na společné zážitky!