Mgr. Romana Dvořáková

1. hod. 2. hod. 3. hod. 4. hod. 5. hod.
 pondělí Čj M ČaJS Vv Čj
 úterý M Čj Tv ČaSP Čj
 středa Čj M Čj Hv
 čtvrtek Čj Tv M Čj
 pátek Čj M Čj ČaJS

Čj – Český jazyk a literatura

M – Matematika

ČaJS – Člověk a jeho svět

ČaSP – Člověk a svět práce

Tv – Tělesná výchova

Vv – Výtvarná výchova

Hv – Hudební výchova

Zprávy z 2. třídy:

2020/2021

Valentýnské tvoření

Všechny děti zaujalo valentýnské tvoření medvídka se srdíčkem.

Masopust

Masopustní veselí jsme si ve třídě navodili vytvořením klauna.

Zimní radovánky

Letos jsme se dočkali větší nadílky sněhu a vyráželi do přírody.
Zahráli jsme si „Sněhovou honičku“, vytvořili ve skupinkách sněhuláky
a hráli nejrůznější hry.

Zimu jsme si i výtvarně ztvárnili vytvořením hokejisty a krasobruslařky, zimní koláže, chaloupky i ledního medvěda.

Adventní čas

Tento krásný čas jsme si zpříjemnili výrobou andílků z odpadového materiálu, malbou vánočních baněk, skládáním papírového stromečku a výrobou přáníček. Vyzdobili jsme stromeček ve třídě vánočními ozdobami z papíru a kůže. Také jsme vytvořili zimní koláž.

Adventní čas vyvrcholil 18. prosince, kdy jsme si zopakovali samohlásky rozborem vánočních básní, pomocí numerace do 20 i 100 vytvořili vánoční stromečky s baňkami.
Děti si vylosovaly dáreček, který je čekal pod stromečkem.
Nakonec jsme si zahráli společně hru „Nesem Vám noviny“ a „Zlaté prasátko“.

Všem dětem a jejich rodičům přeji radostné vánoční svátky plné klidu
a rodinné pohody, do nového roku hlavně zdraví a štěstí.

Mgr. Romana Dvořáková

Mikulášský den

V pátek 4. 12. 2020 pracovali žáci v centrech aktivit. Děti nejdříve čekalo čertí pekelné počítání, poté třídění a lepení slov do čertích pytlů a v závěru pak samotná výroba Mikuláše. Před školou na nás čekali skuteční čerti, andělé a Mikuláš, který všechny obdaroval. Děti mu zarecitovaly básničku. Všem se tento den velmi líbil.

Podzimní tvoření

I když jsme strávili podzim z velké části výukou doma, stihli jsme si navodit jeho atmosféru i ve třídě tvořením z nejrůznějších materiálů.
Žáci s velkým zaujetím vytvořili ježečky z brambory a šípků, pestrobarevné papírové draky, koláže ovocných stromů, nakreslili jablíčka dle vlastní fantazie a poskládali z papíru sumečka.

pro distanční – online výuku od 2. 11. 2020
až do odvolání

10 – 11:00 hod.
 pondělí Čj/ČaJS
 úterý M/Čj
 středa Čj/M
 čtvrtek M/Čj

Další informace a pokyny k distanční výuce naleznete v sekci soukromého obsahu třídy po zadání hesla.
Zde také budou odkazy na jednotlivé schůzky pro výuku online

Do školy se těšíme,

vždyť se rádi učíme.

Poznáváme celý svět

a musíme přemýšlet!

A už jsme druháčci! Přivítali jsme nového spolužáka Matyáše Ďurce.
Letos nás bude celým školním rokem provázet a učit přemýšlet dráček „Šikulík”, kterého jsme si namalovali i vyrobili z papíru.