16 žáků

CŽP: Marcela Lagová, Aneta Fazekasová, Filip Krška, Nela Outulná

Zprávy z 8. třídy

Matematický klokan

Dne 22. 3. 2019 proběhla matematická soutěž, kde se v kategorii KADET (žáci 8. – 9. třídy) umístili žáci takto: 1. místo – Filip Krška – 84b, 2. místo – Tomáš Cabejšek – 67b, 3. místo – Marcela Lagová – 63 b.

Gratulujeme!

Čistá Vysočina

Ve čtvrtek 11. 4. 2019 jsme se jako každoročně zapojili do jarních úklidových prací v rámci projektu “Čistá Vysočina”. Poklidili jsme a posbírali odpad kolem komunikace směrem na Kramolín.

Vzdělávací program ” VODA ”

V pátek 5. dubna 2019 se na naší škole uskutečnila přednáška o “Vodě”, která byla velmi zajímavá a poučná.

Duhový týden

V týdnu od 18. do 22. března se na naší škole uskutečnil projekt “Duhový týden”.

Lyžování – Ski areál Harusák

Ve středu 20. 2. 2019 jsme byli v počtu 10 žáků z naší třídy lyžovat v Novém Městě na Moravě ve Ski areálu Harusák. Počasí nám přálo a lyžování se nám moc líbilo.

Vaření

V hodinách ČaSP jsme s paní učitelkou třídní PaedDr. Růženou Fraňkovou připravovali dezerty. Dařilo se nám a vše výborně chutnalo!

Bruslení

V pondělí 11. 2. 2019 jsme se zúčastnili bruslení v Náměšti nad Oslavou a moc se nám to líbilo!

Lyžařský výcvikový a zdokonalovací kurz

Dne 14. 1. – 18. 1. 2019 proběhl lyžařský výcvikový kurz v Malé Morávce – Jeseníky. Zúčastnilo se ho 10 žáků z 8. ročníku. Fotogalerie

Vánoční besídka

V pátek 21. 12. 2018 jsme si připravili vánoční besídku, na které jsme si předali dárky, popřáli si krásné vánoční svátky. Nejhezčím dárkem a milým překvapením byla návštěva Vojty Nováčka.

Výrobky na vánoční jarmark

V hodinách výtvarné výchovy jsme vyráběli výrobky na vánoční jarmark – vonná mýdla a zdobili jsme perníčky.

Přírodovědný klokan 201

Ve středu 10. 10. 2018 absolvovali žáci 8. třídy další ročník soutěže Přírodovědný klokan, kategorie Kadet.

S otázkami z matematiky, chemie, fyziky a přírodopisu si nejlépe poradili tito žáci:

Martin Trávníček – 60 bodů

Karel Pavloň – 46 bodů

Martin Hurdálek – 44 bodů

Tomáš Cabejšek – 42 bodů

Gratulujeme!

Sběr papíru

Ve dnech 9. a 10. 10. 2018 proběhl na naší škole sběr starého papíru a 8. třída odevzdala celkem 1 794 kg – průměr na žáka 119,6 kg.

Nejlepší sběrači ve třídě byli: Aneta Fazekasová – 905 kg, Nela Outulná – 155 kg, Lucie Kynclová – 116 kg, Tomáš Cabejšek – 116 kg, Nikola Světlíková – 100 kg.

Děkujeme žákům za zapojení se do obou sběrových akcí!

Sběr šípků

Dne 9. 10. 2018 byl ukončen sběr šípků a 8. třída nasbírala celkem 45,15 kg – průměr na žáka 3,01 kg. Nejvíce šípků odevzdala Tereza Koláčná – 8,3 kg.

Podzimní výstava

V pondělí 8. 10. jsme zhlédli podzimní výstavu prací žáků I. a II. stupně naší školy ve vestibulu místní radnice. Výstava se nám moc líbila!

Návštěva Památníku Bible kralické

Ve středu 26. 9. 2018 navštívili žáci  8. třídy Památník Bible kralické v Kralicích nad Oslavou. Prohlédli jsme si Památník Bible, výstavu Labyrint života J. A. Komenského, tvrz a kostel sv. Martina.

Malování na Mohelenské hadcové stepi

V hodinách Vv jsme se vypravili na Mohelenskou hadcovu step, kde jsme malovali krásy podzimní přírody. Užili jsme si krásný slunečný den.

Slavnostní zahájení školního roku 2018/2019

V pondělí 3. 9. jsme slavnostně zahájili nový školní rok v počtu 15 žáků. Těšíme se na naše nové společné zážitky!