23 žáků

Ing. Jitka Fojtová, Ph.D.

1.2. 3. 4.5.6.7.

Čistá vysočina

Barevný týden

Logická soutěž

Dne 5. 2. 2024 proběhla na naší škole Velká soutěž u příležitosti Světového dne logiky. Zúčastnili se jí žáci 5. – 9. ročníků. Nejlepší řešitelé byli pozváni na Finálový turnaj, který proběhl dne 24. 2. 2024 v Infocentru JE Dukovany. Finále uspořádalo  Vydavatelství KIRA a Spolek JAderní Rodiče pro Dukovany.

Finálového turnaje se zúčastnili 4 žáci naší třídy. V kategorii 6. – 9. třída se umístil na 3. místě Ondřej Outulný.

Nejlepší soutěžící obdrželi poháry a věcné výhry, všichni pak dárkový balíček, který věnovala JE Dukovany. Hlavně si však všichni odnesli plno herních zážitků a nových zkušeností při rozvoji tolik potřebného logického myšlení.

Předtančení na Zlato-černém společenském plese

V sobotu 24. 2. 2024 žáci 8. a 9. třídy předtančili na Zlato-černém společenském plese pořádaném TJ Sokol Mohelno v místní sokolovně pod vedením paní učitelky PaedDr. Růženy Fraňkové. Skvělí tanečníci a tanečnice byli odměněni velkým potleskem!

Lyžařský výcvikový kurz

Ve dnech od 22. do 26. 1. 2024 jsme byli na LVK v Malé Morávce v Jeseníkách a bylo to skvělé!

VÁNOČNÍ BESÍDKA

Dne 22. 12. 2023 proběhla v naší třídě vánoční besídka.

ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU

Dne 4. 12. 2023 se žáci zúčastnili tradičního zpívání vánočních písní a koled u vánočního stromu na městečku, který se při této příležitosti slavnostně rozsvítil. Zahájili tak dobu adventní, dobu očekávání příchodu Ježíška a nadělování dárků. Svoji návštěvou děti mile překvapil a potěšil Mikuláš se svým doprovodem, který pak všechna děvčata a chlapce odměnil čokoládovým adventním kalendářem.

Návštěva památníku Bible kralické

Dne 10. 11. 2023 navštívili žáci památník Bible kralické.

Informativní schůzka se zástupci středních škol

Dne 6. 11. 2023 se uskutečnila v aule naší školy schůzka žáků 9. ročníku a jejich rodičů se zástupci SŠ z našeho okolí a zástupkyní IPS Úřadu práce Třebíč. Tato schůzku byla orientována k volbě povolání. Prezentovat svoji školu přijelo celkem 9 zástupců SŠ, kteří představili své možnosti studia na svých školách.

Slavnostní zahájení školního roku 2023/2024

Dne 4. 9. 2023 proběhlo v tělocvičně naší školy slavnostní zahájení nového školního roku 2023/2024.

Devátá třída přivítala nové prvňáčky na naší škole.

Milí žáci, přeji Vám hodně úspěchů ve školním roce 2023/2024!

ARCHIV

Zprávy z 8. třídy

Třídní samospráva:

Předsedkyně:  Natálie Prušková

Místopředsedkyně:  Lucie Loucká

Nástěnkáři: Ondřej Outulný, Jakub Lengyel

Květináři: Martin Kožnar, Jan Lengyel

CŽP: Leona Outulná, Jakub Lengyel

KRÁSNÉ PRÁZDNINY

Moje milá třído, přeji Vám všem krásné prázdniny a těším se na Vás v dalším školním roce.

Den třídního učitele

Dne 29.6.2026 jsme měli s žáky Den třídního učitele. Dopoledne jsme šli na hřiště kde žáci sportovali a na poslední hodinu jsme se vrátili do školy a den jsme zakončili zmrzlinovým pohárem.

Branný den

Dne 28.6.2023 proběhl na naší škole Branný den. Žáci si vyzkoušeli několik disciplín např. zdravovědu, střílení ze vzduchovky atd. Všichni si den užili.

Sportovní den

Dne 26. 6. 2023 proběhl Sportovní den na hřišti. Žáci soutěžili ve fotbalu, basketbalu a vybíjené. Všichni si den užili.

Výlet 8. třídy

Dne 7. 6. 2023 se vydala 8. třída na třídní výlet. Z Mohelna jsme šli přes Lhánice do RS pod Templštýnem. Zde jsme strávili dvě noci v táborových chatkách. Během dne jsme plnili různé úkoly a soutěže (hledání koleček, motaná, kolínka, opičí dráha aj.) a večer jsme poseděli u táboráku. V pátek 9. 6. 2023 jsme se vrátili zpátky do Mohelna. Všichni si výlet moc užili.

Divadelní představení – balet Popelka v Mahenově divadle v Brně

Dne 31. 5. 2023 navštívila 6. – 9. třída Mahenovo divadlo v Brně. Zhlédli nádherný balet Popelka.

Spaní ve škole

Ze dne 19. 5. na 20. 5. 2023 přespávala naše třída ve škole. Ustlali jsme si v naší třídě. Žáci si uspořádali nádherný koncert, zasportovali si v tělocvičně, hledali poklad, hráli na schovávanou a různé hry. Všichni jsme si to užili.

Projekt – Čištění odpadních vod

Dne 27. 4. 2023 proběhl na naší škole projekt Čištění odpadních vod. Žáci se seznámili s postupem čištění vody atd.

Volba povolání

Ve středu 26. 4. 2023 se žáci 8. třídy zúčastnili exkurze na IPS ÚP Třebíč k volbě povolání.

Čistá vysočina

V pátek 21. 4. 2023 jsme se zúčastnili každoroční úklidové akce a vyčistili veřejné prostranství městyse Mohelna a také úseků silnic vedoucích do sousedních obcí – Kramolína, Dukovan, Lhánic a Kladerub.

Den naruby

Dne 3 . 4. 2023 se uskutečnil projektový den – Den naruby. Žáci 8. a 9. ročníku a se ocitli v rolích učitelů a učitelek. Vyzkoušeli na vlastní kůži, co obnáší náročná práce učitelů.

První pomoc do škol

Ve dnech 16. 3. a 30. 3. 2023 se žáci seznámili se základy první pomoci.

Jarní barevný týden

PONDĚLÍ – KVĚTINOVÉ

ÚTERÝ – PONOŽKOVÉ

STŘEDA – MODRÁ

ČTVRTEK – ČERVENÝ

PÁTEK – ŽLUTÝ

Od 20. 3. do 24. 3. 2023 proběhlo, jak je již na naší škole tradicí, vítání jara barvami.

Masopustní rej

20. 2. 2023 jsme si užili vyučování netradiční formou – masopustním veselím.

Bruslení v Náměšti nad Oslavou

Robotika – 123 VEX – naše nová informatika

VÁNOČNÍ BESÍDKA NAŠÍ TŘÍDY

Dnes jsme společně oslavili poslední školní den v tomto roce.

Rozdali jsme si dárečky, snědli báječné cukroví a jiné dobroty, zahráli si různé hry a poslouchali vánoční muziku.

Návštěva Mikuláše a jeho družiny v naší třídě

Adventní tvoření v ČaSP – máme nazdobeno a napečeno!

Vaření v ČaSP

V hodinách ČaSP jsme společně s paní učitelkou Janou Piálkovou připravovali cuketovou nádivku a perník. Vaření nás moc bavilo a vše se povedlo!

VÝLET DO PRAHY

Dne 25. 10. 2022 se 7. – 9. třída vydala na výlet do Prahy.

Žáci navštívili Technické národní muzeum a Národní muzeum. Všichni si výlet užili.

Pod pomníkem svatého Václava
Národní muzeum
Technické národní muzeum

SBĚR ŠÍPKŮ

Byl zahájen sběr šípků.

Milí žáci, přeji Vám

hodně úspěchů ve školním roce 2022/2023!