Barevný týden

26. 3. 2023

Stalo se již tradicí vítat jaro na naší škole barvami.                                                                                    Proto jsme v týdnu od 20. do 24. března 2023 uspořádali opět po roce Barevný týden.

Celý týden se nesl v duchu následujících barev:

pondělí – květinové (různobarevné, s motivy květin)

úterý –  ponožkové – 21. 3. – Světový den Downova syndromu

středa – modrá

čtvrtek – červený

pátek – žlutý

Pro děti i zaměstnance školy to znamenalo ladit oblečení každý den do jiné barvy. Cílem bylo především rozptýlit se a vnést do našich dní trochu radosti.

V pondělí jsme byli všichni ozdobeni květinovými motivy. Na úterý připadl Světový den Downova syndromu. Downův syndrom je celoživotní zdravotní postižení způsobené ztrojením 21. chromozomu. Protože chromozomy svým tvarem připomínají ponožky, vzali jsme si v tento den na každou nožku jinou ponožku, abychom podpořili děti postižené tímto syndromem. Středě vévodila barva modrá, která symbolizuje vodu, klid a také oblohu bez mráčků.

Ve čtvrtek se většina žáků oblékla do barvy červené. Ta je barvou života a energie. Závěr týdne vše rozsvítila žlutá, jež představuje světlo, slunce a naději.

Děkujeme všem žákům i zaměstnancům školy, kteří se do této akce zapojili.

Moc Vám to ve všech barvách slušelo. To ostatně můžete posoudit v naší fotogalerii.

                                                                                     Mgr. Ludmila Boudná – koordinátorka CŽP

Exkurze do Památníku Bible kralické

12. 11. 2023

Žáci celého 2. stupně navštívili v pátek 10. listopadu stálou expozici Památníku Bible kralické, aby si tak doplnili učivo českého jazyka... Číst dále

Světýlková cesta

10. 11. 2023

Za podpory Školského spolku Základní škola Mohelno uspořádala 9. listopadu pro děti a širokou veřejnost zábavné strašidelné odpoledne – Světýlkovou... Číst dále

Informativní schůzka žáků 9. ročníku a jejich rodičů se zástupci SŠ

9. 11. 2023

Dne 6. 11. 2023 v 17. 00 hod. se uskutečnila v aule naší školy schůzka žáků 9. ročníku a jejich rodičů se... Číst dále