Barevný týden

26. 3. 2023

Stalo se již tradicí vítat jaro na naší škole barvami.                                                                                    Proto jsme v týdnu od 20. do 24. března 2023 uspořádali opět po roce Barevný týden.

Celý týden se nesl v duchu následujících barev:

pondělí – květinové (různobarevné, s motivy květin)

úterý –  ponožkové – 21. 3. – Světový den Downova syndromu

středa – modrá

čtvrtek – červený

pátek – žlutý

Pro děti i zaměstnance školy to znamenalo ladit oblečení každý den do jiné barvy. Cílem bylo především rozptýlit se a vnést do našich dní trochu radosti.

V pondělí jsme byli všichni ozdobeni květinovými motivy. Na úterý připadl Světový den Downova syndromu. Downův syndrom je celoživotní zdravotní postižení způsobené ztrojením 21. chromozomu. Protože chromozomy svým tvarem připomínají ponožky, vzali jsme si v tento den na každou nožku jinou ponožku, abychom podpořili děti postižené tímto syndromem. Středě vévodila barva modrá, která symbolizuje vodu, klid a také oblohu bez mráčků.

Ve čtvrtek se většina žáků oblékla do barvy červené. Ta je barvou života a energie. Závěr týdne vše rozsvítila žlutá, jež představuje světlo, slunce a naději.

Děkujeme všem žákům i zaměstnancům školy, kteří se do této akce zapojili.

Moc Vám to ve všech barvách slušelo. To ostatně můžete posoudit v naší fotogalerii.

                                                                                     Mgr. Ludmila Boudná – koordinátorka CŽP

Den dětí

9. 6. 2024

V pondělí 3. června 2024 si žáci 9. ročníku připravili ke Dni dětí zábavnou stezku s úkoly. Připravili si 7 stanovišť,... Číst dále

Program k volbě povolání 8. ročník

21. 5. 2024

Ve středu dne 15. 5. 2024 absolvovali žáci 8. ročníků program k volbě povolání na IPS Úřadu práce Třebíč. Cílem těchto... Číst dále

Sport a my

19. 5. 2024

V pondělí 13. 5. 2024 proběhl na II. stupni naší školy projektový den pod názvem “Sport a my” se zaměřením... Číst dále