Branný den

2. 7. 2021

V pondělí 28. 6. 2021 se pro žáky prvního stupně uskutečnil branný den, který si připravili učitelé na fotbalovém hřišti.

Nejprve byli žáci rozděleni do družstev. Poté byly jednotlivé skupinky vyslány na trať, kde postupně plnily přichystané úkoly.

Na prvním stanovišti žáci stříleli z luku na terč, poté se přemístili na vedlejší stanoviště, kde házeli míčem na koš. Třetí zastávkou byly dopravní značky. Na dalším stanovišti četli žáci z mapy a poté pokračovali k pátému stanovišti, kde je čekal hod granátem. Po splnění pátého úkolu se žáci přemístili k šestému stanovišti, kde měli za úkol rozpoznat naše nejznámější byliny. Na sedmém stanovišti se žáci dozvěděli něco o první pomoci, kde měli také možnost si na figuríně vyzkoušet masáž srdce. Poslední stanoviště byla opět střelba, ale tentokrát ze vzduchovky.

Branný den se velmi vydařil, po celou dobu panovala výborná nálada a počasí bylo na jedničku. Za splnění úkolů dostali žáci malou odměnu.


V úterý 29. 6. byl také pro žáky II. stupně připraven branný den.

Proběhl ve stejném duchu jako na prvním stupni. Žáci byli rozděleni do skupin a na šesti stanovištích plnili úkoly. Nejprve házeli míčem na koš, poté pracovali s buzolou a orientovali se v mapě, dále házeli granátem na cíl, řešili úkoly z dopravní výchovy a určovali značky. Na dalším stanovišti si připomněli, jak poskytnout první pomoc a na figuríně si vyzkoušeli masáž srdce a na posledním stanovišti stříleli ze vzduchovky.

Celý den se vydařil, žáci byli spokojeni, všichni si branný den užili a každý dostal sladkou odměnu.


Barevný týden

26. 3. 2023

Stalo se již tradicí vítat jaro na naší škole barvami.                                                                                    Proto jsme v týdnu od 20. do 24. března 2023... Číst dále

Matematický klokan

24. 3. 2023

V pátek 17. 3. 2023 proběhla na naší škole soutěž “Matematický klokan” ve čtyřech kategoriích Cvrček ( 2. a 3.... Číst dále

Bruslení

20. 3. 2023

Pro žáky II. stupně bylo dne 9. 3. 2023 uspořádáno bruslení v Náměšti nad Oslavou. Žáci si poslední bruslení velmi... Číst dále