Den dětí s myslivci

7. 6. 2022

Stalo se dobrým zvykem, že děti svůj svátek slaví společně s myslivci, protože červen je měsícem myslivosti. Jinak tomu nebylo ani letos.
pátek 3. června jsme vyrazili do přírody. Čekal nás Den dětí s myslivci.
S velkou chutí a nadšením jsme se vydali ke Štenkravům, kde mají myslivci areál. Tam už bylo pro nás vše připraveno. Hospodář pan Holas nás přivítal loveckou fanfárou “Vítáme Vás”, poté i předseda Mysliveckého spolku pan Libor Malý přednesl uvítací řeč a seznámil s průběhem dne.

Z Vícenic za námi zavítal pan Vrba, který je sokolníkem. Dětem poutavě povyprávěl o dravcích a vše doplnil názornou ukázkou.
Mezitím bylo připraveno v udírně výborné občerstvení.


A jaké byly disciplíny?

Poznávání zvěře i plemen loveckých psů, zvířecí puzzle, střelba ze vzduchovky, hod na jelena, zimní přikrmování podle hmatu, myslivecké pomůcky, určování stromů podle větviček.

Někomu se dařilo více a někomu méně, přesto si děti užily mnoho legrace. Nejlepší chlapec a děvče z každé třídy byli odměněni, ale nikdo nepřišel zkrátka.

Za velkou snahu a úsilí dostaly sladkou odměnu všechny děti. Děti byly nadšené a moc si to užily. I počasí nám přálo.
Prostě jsme si užili další krásný den… 🙂

Touto cestou bychom rádi poděkovali Mysliveckému spolku Mohelno za bezchybnou organizaci i přípravu celé vydařené akce.

DĚKUJEME!!!Barevný týden

26. 3. 2023

Stalo se již tradicí vítat jaro na naší škole barvami.                                                                                    Proto jsme v týdnu od 20. do 24. března 2023... Číst dále

Matematický klokan

24. 3. 2023

V pátek 17. 3. 2023 proběhla na naší škole soutěž “Matematický klokan” ve čtyřech kategoriích Cvrček ( 2. a 3.... Číst dále

Bruslení

20. 3. 2023

Pro žáky II. stupně bylo dne 9. 3. 2023 uspořádáno bruslení v Náměšti nad Oslavou. Žáci si poslední bruslení velmi... Číst dále