Den dětí s myslivci

7. 6. 2022

Stalo se dobrým zvykem, že děti svůj svátek slaví společně s myslivci, protože červen je měsícem myslivosti. Jinak tomu nebylo ani letos.
pátek 3. června jsme vyrazili do přírody. Čekal nás Den dětí s myslivci.
S velkou chutí a nadšením jsme se vydali ke Štenkravům, kde mají myslivci areál. Tam už bylo pro nás vše připraveno. Hospodář pan Holas nás přivítal loveckou fanfárou “Vítáme Vás”, poté i předseda Mysliveckého spolku pan Libor Malý přednesl uvítací řeč a seznámil s průběhem dne.

Z Vícenic za námi zavítal pan Vrba, který je sokolníkem. Dětem poutavě povyprávěl o dravcích a vše doplnil názornou ukázkou.
Mezitím bylo připraveno v udírně výborné občerstvení.


A jaké byly disciplíny?

Poznávání zvěře i plemen loveckých psů, zvířecí puzzle, střelba ze vzduchovky, hod na jelena, zimní přikrmování podle hmatu, myslivecké pomůcky, určování stromů podle větviček.

Někomu se dařilo více a někomu méně, přesto si děti užily mnoho legrace. Nejlepší chlapec a děvče z každé třídy byli odměněni, ale nikdo nepřišel zkrátka.

Za velkou snahu a úsilí dostaly sladkou odměnu všechny děti. Děti byly nadšené a moc si to užily. I počasí nám přálo.
Prostě jsme si užili další krásný den… 🙂

Touto cestou bychom rádi poděkovali Mysliveckému spolku Mohelno za bezchybnou organizaci i přípravu celé vydařené akce.

DĚKUJEME!!!Den dětí

9. 6. 2024

V pondělí 3. června 2024 si žáci 9. ročníku připravili ke Dni dětí zábavnou stezku s úkoly. Připravili si 7 stanovišť,... Číst dále

Program k volbě povolání 8. ročník

21. 5. 2024

Ve středu dne 15. 5. 2024 absolvovali žáci 8. ročníků program k volbě povolání na IPS Úřadu práce Třebíč. Cílem těchto... Číst dále

Sport a my

19. 5. 2024

V pondělí 13. 5. 2024 proběhl na II. stupni naší školy projektový den pod názvem “Sport a my” se zaměřením... Číst dále