Den naruby

5. 4. 2023

Dne 3. dubna 2023  na naší škole uskutečnil projektový den –  DEN NARUBY.

Děvčata a chlapci 8. a 9. ročníku a se ocitli ve škole v  úplně v jiných rolích, než je obvyklé, v rolích učitelů a učitelek. Zájemci z řad žáků si vyzkoušeli na vlastní kůži, co obnáší náročná práce učitelů.

Nutno říct, že děti se na jednodenní učitelskou profesi připravily zodpovědně. Vyučování probíhalo podle rozvrhu a se vším všudy.  Nechyběly opakovací testy, zkoušení, společná práce s kontrolou a dokonce padaly i pochvaly a pokárání.

Děti byly docela přísnými učiteli. Mnoho žáků v roli učitelů zjistilo, že není vůbec jednoduché vést hodinu, odpovídat na otázky zvídavých žáčků a hlavně udržet jejich pozornost po celou dobu výuky.

Při závěrečném vyhodnocení tohoto projektového dne se naši mladí vyučující shodli na tom, že páni učitelé a paní učitelky to nemají vůbec jednoduché, jak se na první pohled zdá, a uvědomili si, jak náročné učitelské povolání je. Někteří dokonce konstatovali, že by se jim učitelské povolání docela líbilo. Tak třeba se nám i díky této akci zrodí nějaký nový kolega.

Den naruby se velice vydařil, všichni jsme si ho náležitě užili a v příštím roce si ho určitě zopakujeme.

                                                                        Mgr. Ludmila Boudná – koordinátorka CŽP

Den dětí

9. 6. 2024

V pondělí 3. června 2024 si žáci 9. ročníku připravili ke Dni dětí zábavnou stezku s úkoly. Připravili si 7 stanovišť,... Číst dále

Program k volbě povolání 8. ročník

21. 5. 2024

Ve středu dne 15. 5. 2024 absolvovali žáci 8. ročníků program k volbě povolání na IPS Úřadu práce Třebíč. Cílem těchto... Číst dále

Sport a my

19. 5. 2024

V pondělí 13. 5. 2024 proběhl na II. stupni naší školy projektový den pod názvem “Sport a my” se zaměřením... Číst dále