Den naruby

1. 4. 2024

Ve středu 27. března se zástupci z řad deváťáků a několika osmáků stali na jeden den „učiteli“ mladších spolužáků.

Mladí kantoři učili děti číst, psát a počítat, nechyběla ani hodina zpěvu, tělocviku, nebo třeba prvouka, informatika či angličtina. V hodinách se psaly testy, diktáty, zkoušelo se u tabule, zadávaly se domácí úkoly.

Některým „mladým učitelům“ se povedly hodiny více, jiným méně. Z jejich  zpětné vazby vyplynulo, že není vůbec jednoduché se na vyučovací hodinu připravit, natož ji zajímavě a kvalitně odučit.

Samy děti v roli učitelů poznaly, že práce s kolektivem, vymýšlení různých aktivit, aby žáky zaujaly, a příprava materiálů do výuky není  vůbec snadná.

V každém případě to pro všechny byla skvělá zkušenost a obrovský zážitek vidět, jak žáci pozitivně reagují, nadšeně se hlásí a pracují s velikým zaujetím. Věřím, že si všichni tento „den naruby“ užili.

                                                                            Mgr. Ludmila Boudná – koordinátorka CŽP a EVVO

Program k volbě povolání 8. ročník

21. 5. 2024

Ve středu dne 15. 5. 2024 absolvovali žáci 8. ročníků program k volbě povolání na IPS Úřadu práce Třebíč. Cílem těchto... Číst dále

Sport a my

19. 5. 2024

V pondělí 13. 5. 2024 proběhl na II. stupni naší školy projektový den pod názvem “Sport a my” se zaměřením... Číst dále

Hudba a já

15. 5. 2024

V pondělí 13. 5. proběhl na 1. stupni projektový den na téma Hudba a já. Tato událost souvisí s oslavou Roku české... Číst dále