Exkurze do Památníku Bible kralické

12. 11. 2023

Žáci celého 2. stupně navštívili v pátek 10. listopadu stálou expozici Památníku Bible kralické, aby si tak doplnili učivo českého jazyka a literatury.

Když si povídáme v hodinách literatury o knihtisku a o Bibli kralické, neuvědomujeme si ani, že Památník Bible kralické, toto historické, literárně-kulturní středisko reformační církve jednoty bratrské, máme téměř na dosah ruky.

Exkurzi jsme nejprve započali prohlídkou kostela jednoty bratrské, který se nachází přímo v sousedství Památníku.

Zavítali jsme také na místo, kde byla nalezena největší část tiskařského materiálu.

A nejzajímavější bylo, když nám v samotném Památníku, kde se nachází nejpozoruhodnější a nejvýznamnější dílo českých dějin – Bible kralická, paní průvodkyně na replice původního tiskařského lisu předvedla tisk bratrských knih.

Naše exkurze se velice vydařila a mnozí z nás ani netušili, jak významnou  roli hrály nedaleké  Kralice ve vývoji vzdělanosti českého národa.

Velké poděkování patří paní učitelce Mgr. Haně Mášové, rodilé Kraličačce, která nám tuto exkurzi zprostředkovala a zorganizovala.

                                                                                                                     Mgr. Ludmila Boudná

Světýlková cesta

10. 11. 2023

Za podpory Školského spolku Základní škola Mohelno uspořádala 9. listopadu pro děti a širokou veřejnost zábavné strašidelné odpoledne – Světýlkovou... Číst dále

Informativní schůzka žáků 9. ročníku a jejich rodičů se zástupci SŠ

9. 11. 2023

Dne 6. 11. 2023 v 17. 00 hod. se uskutečnila v aule naší školy schůzka žáků 9. ročníku a jejich rodičů se... Číst dále

Florbal – Sportovní devítka – 8. a 9. třída

7. 11. 2023

V pátek 3. 11. 2023 se chlapci 8. – 9. třídy zúčastnili florbalového turnaje “Sportovní devítka” v Náměšti nad Oslavou,... Číst dále