Exkurze do Památníku Bible kralické

12. 11. 2023

Žáci celého 2. stupně navštívili v pátek 10. listopadu stálou expozici Památníku Bible kralické, aby si tak doplnili učivo českého jazyka a literatury.

Když si povídáme v hodinách literatury o knihtisku a o Bibli kralické, neuvědomujeme si ani, že Památník Bible kralické, toto historické, literárně-kulturní středisko reformační církve jednoty bratrské, máme téměř na dosah ruky.

Exkurzi jsme nejprve započali prohlídkou kostela jednoty bratrské, který se nachází přímo v sousedství Památníku.

Zavítali jsme také na místo, kde byla nalezena největší část tiskařského materiálu.

A nejzajímavější bylo, když nám v samotném Památníku, kde se nachází nejpozoruhodnější a nejvýznamnější dílo českých dějin – Bible kralická, paní průvodkyně na replice původního tiskařského lisu předvedla tisk bratrských knih.

Naše exkurze se velice vydařila a mnozí z nás ani netušili, jak významnou  roli hrály nedaleké  Kralice ve vývoji vzdělanosti českého národa.

Velké poděkování patří paní učitelce Mgr. Haně Mášové, rodilé Kraličačce, která nám tuto exkurzi zprostředkovala a zorganizovala.

                                                                                                                     Mgr. Ludmila Boudná

Den dětí

9. 6. 2024

V pondělí 3. června 2024 si žáci 9. ročníku připravili ke Dni dětí zábavnou stezku s úkoly. Připravili si 7 stanovišť,... Číst dále

Program k volbě povolání 8. ročník

21. 5. 2024

Ve středu dne 15. 5. 2024 absolvovali žáci 8. ročníků program k volbě povolání na IPS Úřadu práce Třebíč. Cílem těchto... Číst dále

Sport a my

19. 5. 2024

V pondělí 13. 5. 2024 proběhl na II. stupni naší školy projektový den pod názvem “Sport a my” se zaměřením... Číst dále