Oslava Dne učitelů

2. 4. 2023

Ve středu 29. 3. 2023 jsme se sešli na slavnostním shromáždění, abychom společně oslavili svátek všech pedagogů – Den učitelů. Žáci I. a II. stupně si připravili kulturní pásmo, kterým chtěli všem současným i bývalým učitelům poblahopřát a zároveň poděkovat za jejich nelehkou práci, kterou pro školství odváděli a stále odvádějí.

Blahopřání a poděkování směřovalo také všem provozním zaměstnancům, kteří jsou nedílnou součástí kolektivu naší školy a bez kterých by škola nemohla fungovat.

Na úvod všechny přítomné přivítal pan ředitel Mgr. Vladimír Horký a jako první vystoupila s básní Lesní studánka od Josef Václava Sládka, Emička Šmahelová – žákyně 1. třídy.

Taneční vystoupení si připravila děvčata – Natálie Prušková z 8. třídy a Beata Staňková ze 7. třídy.

Následující chvíle patřily tónům strunných nástrojů. Nejprve vystoupila Julie Došková – žákyně 8. třídy, která na housle zahrála skladbu AIR VARIÉ od skladatele Charlese Dancla. Poté jsme se zaposlouchali do skladby DANZA EL ALTIPLANO od kubánského hudebního skladatele Leo Brouwera, kterou na kytaru zahrál Josef Dobrovolný, žák 9. třídy.

Další krásné taneční vystoupení si připravily žákyně 6. třídy – Andrea Loziňáková a Natálie Konečná.

Závěr vystoupení patřil dětem Pěveckého a dramatického kroužku. Děti zazpívaly píseň “Hlídač krav”, poté “Sladké mámení” a rozloučily se evergreenem “Non-stop”.

Poděkování patří děvčatům z 9. třídyNikole Jurkové a Simoně Oravíkové za provázení kulturním pásmem, všem vystupujícím a velké poděkování patří paní učitelce Mgr. Ludmile Boudné za celkovou organizaci a přípravu vystoupení!

A co říci závěrem? Přejeme všem učitelům mnoho osobních i profesních úspěchů, hodně elánu, klidu a pohody v další práci, co nejvíce pilných žáků!

Den dětí

9. 6. 2024

V pondělí 3. června 2024 si žáci 9. ročníku připravili ke Dni dětí zábavnou stezku s úkoly. Připravili si 7 stanovišť,... Číst dále

Program k volbě povolání 8. ročník

21. 5. 2024

Ve středu dne 15. 5. 2024 absolvovali žáci 8. ročníků program k volbě povolání na IPS Úřadu práce Třebíč. Cílem těchto... Číst dále

Sport a my

19. 5. 2024

V pondělí 13. 5. 2024 proběhl na II. stupni naší školy projektový den pod názvem “Sport a my” se zaměřením... Číst dále