Projektový den ve škole

10. 9. 2021

Dne 8. 9. 2021 absolvovali žáci 9. třídy v rámci Projektového dne ve škole přednášku gynekoložky MUDr.  Andrey Žažové. Tématem byla sexuální výchova a s ní související problémy.

Paní doktorka v průběhu dopoledne seznámila žáky s oborem gynekologie, poté se děvčata dozvěděla, kdy jít poprvé na prohlídku a jak vyšetření probíhá. Chlapci zpracovávali pracovní listy k tématům, která si vyslechli při přednášce. Dále se děti dozvěděly informace o  plánovaném rodičovství – antikoncepci, sexuálně přenosných chorobách a sexuálním násilí. O tom, že přednáška byla úspěšná, svědčí i téměř dvouhodinová diskuze.

Rádi bychom ještě jednou poděkovali paní doktorce Žažové za čas, který dětem věnovala. Všem se Projektový den ve škole velmi líbil a žáci byli velice spokojeni.

                                                                                                       Mgr. Jana Piálková

Exkurze do Památníku Bible kralické

12. 11. 2023

Žáci celého 2. stupně navštívili v pátek 10. listopadu stálou expozici Památníku Bible kralické, aby si tak doplnili učivo českého jazyka... Číst dále

Světýlková cesta

10. 11. 2023

Za podpory Školského spolku Základní škola Mohelno uspořádala 9. listopadu pro děti a širokou veřejnost zábavné strašidelné odpoledne – Světýlkovou... Číst dále

Informativní schůzka žáků 9. ročníku a jejich rodičů se zástupci SŠ

9. 11. 2023

Dne 6. 11. 2023 v 17. 00 hod. se uskutečnila v aule naší školy schůzka žáků 9. ročníku a jejich rodičů se... Číst dále